Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=АУ26/2015/2<.>
Загальна кiлькiсть документiв : 33
Показанi документи с 1 за 20
 1-20    21-33 
1.


    Вовк, З. В.
    Гемохроматоз і гемосидероз у дітей [Текст] / З. В. Вовк, О. Л. Цимбаліста, О. Б. Синоверська // Архів клінічної медицини : науково-практичний журнал. - 2015. - № 2. - С. 5-7. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ГЕМОХРОМАТОЗ (врожденный, диагностика, классификация, терапия, этиология)
ГЕМОСИДЕРОЗ (терапия, этиология)
КОМПЛЕКСОННАЯ ТЕРАПИЯ
НОВОРОЖДЕННЫЙ, БОЛЕЗНИ
Анотація: Резюме. Гемохроматоз поєднує групу захворювань з різною етіологією і морофологічними характеристиками уражених органів. Гемохроматоз може бути спадковим, а також розвиватись вторинно при різних захворюваннях. При цьому є характерним нагромадження заліза в паренхіматозних органах у вигляді гемосидерину, який швидко призводить до порушення їх структури і функції. Для прогнозу захворювання важлива рання його діагностика в доклінічний період, так як при пізно встановленому діагнозі мають місце значні порушення в різних органах і системах.


Дод.точки доступу:
Цимбаліста, О.Л.; Синоверська, О. Б.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

2.


    Островський, М. М.
    Аналітичний погляд на проблему коморбідності ХОЗЛ та бронхоектатичної хвороби: досягнення, умови сьогодення та невирішені питання [Текст] / М. М. Островський, М. П. Стовбан, С. Л. Філіпова // Архів клінічної медицини : науково-практичний журнал. - 2015. - № 2. - С. 7-9. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНИ ОБСТРУКТИВНЫЕ (патофизиология, терапия)
БРОНХОВ БОЛЕЗНИ (осложнения, патофизиология, терапия)
КОМОРБИДНОСТЬ
Анотація: Резюме. У даній роботі проаналізовано вітчизняну та зарубіжну літературу з метою вивчення основних питань коморбідності при хронічних захворюваннях легень. Огляд сучасних літературних даних засвідчив важливість поглибленого вивчення вказаної проблеми та окреслив основні перспективи її вивчення в умовах сьогодення. При цьому, значна увага акцентується на необхідності зваженого підходу при медикаментозній корекції даних патологій.


Дод.точки доступу:
Стовбан, М.П.; Філіпова, С.Л.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

3.


    Вірстюк, Н. Г.
    Вплив метаболічного синдрому на клінічні характеристики псоріазу [Текст] / Н. Г. Вірстюк, М. М. Никифорук // Архів клінічної медицини : науково-практичний журнал. - 2015. - № 2. - С. 10-11. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
МЕТАБОЛИЧЕСКИЙ СИНДРОМ X (осложнения)
ПСОРИАЗ (патофизиология)
КАЧЕСТВО ЖИЗНИ
Анотація: Резюме. З метою вивчення особливостей клінічного перебігу псоріазу за наявності метаболічного синдрому (МС) обстежено 93 хворих на бляшковий псоріаз. Всі пацієнти були розділені на 2 групи: 1 група включала 48 хворих на псоріаз з МС; ІІ група - 45 хворих на псоріаз без МС. Для оцінки важкості псоріазу використовували індекс PASL. МС діагностували згідно з рекомендаціями International Diabetes Federation (2005). Проводили вивчення індексу маси тіла (ІМТ), інсулінорезистентності (НОМА-ІR), якості життя та соціальної адаптації пацієнтів (DLQI). Встановлено, що наявність МС супроводжується більш важким перебігом псоріазу за показниками площі ураження шкіри BSA та індексу PASI, які були на 37,33% і 31,1% (р0,05) відповідно вищими порівняно з хворими без МС. Виявлений взаємозв'язок між показниками ІМТ, НОМА-IR і PASI: (r


Дод.точки доступу:
Никифорук, М.М.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

4.


    Вірстюк, Н. Г.
    Ефективність комплексного лікування хворих із хронічною серцевою недостатністю із врахуванням стану імунної системи [Текст] / Н. Г. Вірстюк, О. Є. Черкашина // Архів клінічної медицини : науково-практичний журнал. - 2015. - № 2. - С. 12-15. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
СЕРДЕЧНАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ (иммунология, терапия)
ГИПЕРТЕНЗИЯ (осложнения, терапия)
ИММУННАЯ СИСТЕМА (иммунология)
ГЕПАТОПРОТЕКТОРЫ (терапевтическое применение)
АДЪЮВАНТЫ ИММУНОЛОГИЧЕСКИЕ (терапевтическое применение)
Анотація: Резюме. З метою оцінки ефективності глутаргіну та імунофану у 126 хворих на артеріальну гіпертензію з хронічною серцевою недостатністю (ХСН) вивчали зміни клінічних проявів та показники клітинного та гуморального імунітету окисно-відновних процесів, метаболічної інтоксикації залежно від стадії ХСН. Встановлено, що у хворих із ХСН ІІ А стадії ФК ІІІ за NYHA і ІІ Б стадії ФК IV за NYHA розвивається вторинний імунодефіцит, активація перекисного окисненя ліпідів та метаболічна інтоксикація, які наростають зі збільшенням стадії ХСН. Застосування глутаргіну та імунофану в комплексному лікуванні хворих з ХСН сприяє підвищенню ефективності лікування, поліпшенню показників клітинного та гуморального імунітету, зменшенню вторинного імунодефіциту та метаболічної інтоксикації.


Дод.точки доступу:
Черкашина, О.Є.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

5.


    Драпчак, І. М.
    Оцінка ефективності комбінації капікор/глутаргін у осіб з постійною фібриляцією передсердь та поєднаною патологією печінки на фоні тривалої терапії варфарином [Текст] / І. М. Драпчак // Архів клінічної медицини : науково-практичний журнал. - 2015. - № 2. - С. 15-20. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ПРЕДСЕРДИЙ ФИБРИЛЛЯЦИЯ (терапия)
ПЕЧЕНИ БОЛЕЗНИ (терапия, этиология)
ВАРФАРИН (вредные воздействия, терапевтическое применение)
ГЕПАТОПРОТЕКТОРЫ (терапевтическое применение)
Анотація: Резюме. Метою нашого дослідження було вивчено ефективність комбінації капікор/глутаргін у лікуванні хворих з постійною ФП та хронічними дифузними запальними захворюваннями печінки, що перебувають на постійній терапії варфарином. Методи дослідження. Досліджували 156 хворих на ІХС, ускладнену постійною ФП та поєднаною патологією печінки, що знаходились на тривалій терапії варфарином. Ці особи були розділені на дві групи: у першу увійшли особи, які знаходились на базовій терапії (80 хворих), у другій групі до базової терапії додатково додавали комбінацію препаратів капікор/глутаргін у індивідуально підібраних дозах (76 хворих). Контрольну групу склали особи із дифузними запальними захворюваннями печінки без порушень серцевого ритму (38 осіб). Аналізували показники жирового обміну, функцій печінки, перекисного окислення ліпідів та антииоксидантного захисту, показники УЗД гепатобіліарної системи. Висновок. Корекція базової терапії у хворих із ІХС та постійною формою ФП та коморбідними захворюваннями печінки, що знаходяться на тривалій антикоагулянтній і антитромбоцитарній терапії у вигляді комбінації препаратів капікор/глутаргін в індивідуально підібраних дозах, дозволяє скорегувати цитолітичний та холестатичний печінкові синдроми та оптимізувати їх ліпідний спектр, а також знизити активність перекисного окислення ліпідів, покращити антиоксидантний захист та УЗД-картину печінки.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

6.


   
    Стан місцевого гуморального імунітету при гострому тромбозі гемороїдальних вузлів [Текст] / Ю. Б. Кіндракевич [та ін.] // Архів клінічної медицини : науково-практичний журнал. - 2015. - № 2. - С. 21-23. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ГЕМОРРОЙ (иммунология)
ТРОМБОЗ (иммунология)
ИММУНИТЕТ ГУМОРАЛЬНЫЙ
Анотація: Резюме. Предмет, тема, мета роботи. Вивчити стан місцевих гуморальних змін у тканинах при гострому тромбозі гемороїдальних вузлів (ГТГВ). Матеріал і методи дослідження. Проаналізовано гістологічний матеріал пацієнтів, які оперовані з приводу ГТГВ. Критеріями включення хворих у дослідження були наявність ГТГВ І-ІІІ ступенів. Імуногістохімічне дослідження проводили з використанням поліклональних антитіл до Ig G, Ig A, Ig M та фактору комплементу С3 (Dako). Оцінку результатів імуногістохімічного дослідження здійснювали за допомогою програмного забезпечення UTHSCSA Image Tool R for Windows R (version 3.0) з визначенням оптичної щільності DAB-забарвлених елементів. Результати роботи. При імуногістохімічному дослідженні показників гуморального імунітету з використанням оптичної денситометрії у пацієнтів з ГТГВ відмічається зменшення у тканинах досліджуваного матеріалу кількості Ig A, Ig G та комплементу С3, порівняно з контрольною групою. При порівнянні результатів дослідження місцевого гуморального імунітету залежно від ступеня тяжкості перебігу ГТГВ виявлено аналогічне зменшення денситометричної щільності кількості Ig A, Ig G та комплементу С3. Найбільш виражені зміни у тканинах відмічались при використанні поліклональних антитіл до комплементу С3. При ГТГВ ІІІ ступеня тяжкості денситометрична щільність Ig G, як і комплементу С3, зменшується порівняно з ГТГВ І-ІІ ступенів тяжкості. Висновки. Зменшення денситометричної щільності тканин з наростанням явищ запалення та поглибленням ступеня тяжкості перебігу ГТГВ свідчить про відповідне зниження рівня Ig A, Ig G та комплементу С3. При ГТГВ ІІ-ІІІ ступенів тяжкості місцевий захисний імунітет знижений, що сприяє активації агресивних факторів, які беруть участь у розвитку запального процесу.


Дод.точки доступу:
Кіндракевич, Ю.Б.; Шевчук, І.М.; Багрій, М.М.; Шаповал, А.Л.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

7.


    Кошель, І. В.
    Дієтотерапія аспірін-асоційованого назального поліпозу [Текст] / І. В. Кошель // Архів клінічної медицини : науково-практичний журнал. - 2015. - № 2. - С. 24-26. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
СИНУСИТ (терапия, этиология)
НОСА ПОЛИПЫ (терапия, этиология)
АСПИРИН (вредные воздействия, терапевтическое применение)
ДИЕТОТЕРАПИЯ
Анотація: Резюме. У статті наведені результати лікування 50 пацієнтів з аспіринасоційованим поліпозним риносинуситом. В результаті дослідження виявлені достовірні відмінності в ефективності стандартної терапії у пацієнтів з додатковою дієтотерапією. У вказаній групі хворих покращення наступало на 12% частіше за критерієм суб'єктивних скарг і на 16% за критерієм регресії поліпозної тканини. Таким чином, дотримання пацієнтами дієтичного обмеження сприяє стабілізації перебігу захворювання і підвищенню ефективності фармакотерапії. Дієтотерапія є ефективним методом патогенетичного лікування хворих з аспіринасоційованим поліпозом порожнини носа.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

8.


    Кулікова, М. В.
    Роль поліморфізмів генів ренін-ангіотензинової системи та імунозапалення у розвитку глюкометаболічних порушень у хворих на артеріальну гіпертензію [Текст] / М. В. Кулікова, Т. В. Ащеулова // Архів клінічної медицини : науково-практичний журнал. - 2015. - № 2. - С. 27-30. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ГИПЕРТЕНЗИЯ (генетика, патофизиология, этиология)
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 (этиология)
РЕНИН-АНГИОТЕНЗИНА СИСТЕМА
ПОЛИМОРФИЗМ ГЕНЕТИЧЕСКИЙ
Анотація: Резюме. Досліджено 129 хворих на артеріальну гіпертензію (АГ), які були розподілені на 3 групи в залежності від наявності чи відсутності супутніх глюкометаболічних порушень - предіабету, цукрового діабету 2 типу (ЦД 2 типу) та 10 осіб контрольної групи. Особливістю розподілу частот генотипів генів ренін-ангіотензинової системи (РАС) було достовірне переважання генотипу ТГ поліморфізму М235Т гена ангіотензиногена у пацієнтів на АГ з предіабетом та ЦД 2 типу. При порівнянні рівню маркерів імунозапалення у осіб контрольної групи та пацієнтів АГ залежно від наявності у них предіабету та ЦД 2 типу, визначено активацію прозапальної ланки імунноі відповіді, про що свідчило достовірне зростання плазматичного рівню ІЛ-18 у хворих на АГ у 3-х групах. Разом з цим спостерігається продукція протизапальних цитокінів - ІЛ-10 у хворих на АГ та у хворих на АГ, що асоційована з предіабетом порівняно з особами контрольної групи, що може бути розцінено як протективна реакція. Прогностично інформативними маркерами, які впливають на розвиток та прогнозування глюкометаболічних порушень - предіабету, ЦД 2 типу у хворих на АГ виявилася сукупність з семи показників - індекс маси тіла (ІМТ), ЧСС, рівні ІЛ-10, глюкози після тесту навантаження, HbA1c та генетичні ознаки - алель - С поліморфізму А1166С гену AGTR1 та алель - Т поліморфізму М235Т гену AGT.


Дод.точки доступу:
Ащеулова, Т.В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

9.


    Макян, С. В.
    Клінічні особливості перебігу рецидивного та хронічного бронхіту у дітей (частина 2) [Текст] / С. В. Макян, В. Г. Майданник, В. А. Гаргаун // Архів клінічної медицини : науково-практичний журнал. - 2015. - № 2. - С. 30-33. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
БРОНХИТ ХРОНИЧЕСКИЙ (патофизиология, терапия, этиология)
РЕЦИДИВ
АНТИБАКТЕРИАЛЬНЫЕ СРЕДСТВА (терапевтическое применение)
БЕРЕМЕННОСТИ ОСЛОЖНЕНИЯ
ДЕТИ
Анотація: Резюме. Предметом дослідження в другій частині роботи стали особливості анамнезу захворювання та характеристика об'єктивних змін у дітей із бронхолегеневими захворюваннями. Проведено детальне вивчення особливостей анамнезу захворювання у дітей із хронічним та рецидивним бронхітами. Показано, що на попередніх етапах захворювання в 60-80% випадків мала місце неефективність амбулаторного лікування із потребою у госпіталізації; у третини пацієнтів - неефективність антибактеріальної терапії із необхідністю зміни антибактеріальних препаратів. Показано, що екстрагенітальна патологія у матерів (ГРВІ під час вагітності, анемія вагітної, TORCH-інфікування, куріння та прийом вагітною ліків, інфікування навколоплідних вод), ускладнений перинатальний період (асфіксія в пологах, хронічна внутрішньоутробна гіпоксія, пневмонія новонародженого), патологія пологів (кесарів розтин, слабкість пологової діяльності, передчасне відходження навколоплідних вод та перинатальне ураження ЦНС), є факторами ризику щодо розвитку бронхолегеневих захворювань у дітей. Встановлено основні характеристики антропометричних параметрів, об'єктивних змін у дітей з бронхолегеневими захворюваннями із визначенням основних діагностичних критеріїв кожної із нозологій.


Дод.точки доступу:
Майданник, В.Г.; Гаргаун, В.А.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

10.


    Матейко, Г. Б.
    Динаміка вмісту цитокінів (ІЛ-2, ІЛ-4, інтерферону-гама) та бета2-мікроглобуліну при пневмонії у дітей, які часто хворіють на гострі респіраторні захворювання [Текст] / Г. Б. Матейко, І. І. Пилюк // Архів клінічної медицини : науково-практичний журнал. - 2015. - № 2. - С. 34-36. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ПНЕВМОНИЯ (кровь, осложнения, этиология)
РЕСПИРАТОРНЫЕ ИНФЕКЦИИ (иммунология, осложнения, терапия)
ЦИТОКИНЫ (иммунология)
ДЕТИ
Анотація: Резюме. Мета: вивчено показники вмісту цитокінів (ІЛ-2, ІЛ-4, інтерферон-гама) та бета2-мікроглобуліну у сироватці крові дітей з пневмонією, які часто хворіють на гострі респіраторні захворювання віком 3-8 років. Проаналізовано їх динаміку до та після протокольного лікування з приводу пневмонії. Матеріали і методи дослідження: обстежено 80 дітей з пневмонією віком від 3 до 8 років, серед яких 40 дітей, які часто хворіють на гострі респіраторні захворювання (кількість випадків захворювання протягом року 6 і більше) та 40 дітей, які не часто хворіють. Діти обидвох груп отримували протокольну терапію з приводу пневмонії. Результати: у дітей, які часто хворіють на гострі респіраторні захворювання виявлено більш виражені зміни у співвідношенні про- і протизапальних цитокінів за рахунок зниження рівнів ІЛ-2 і інтерферону-гама на фоні підвищення вмісту ІЛ-4, що свідчать про переключення імунної відповіді з клітинної на гуморальну ланку. Відмічено зниження рівня бета2-мікроглобуліну як маркера імуносупресій. Висновки: проведене протокольне лікування з приводу пневмонії дітей, які не часто хворіють на гострі респіраторні захворювання сприяло нормалізації вищевказаних показників цитокінів та бета2-мікроглобуліну, що свідчить про адекватну відповідь імунної системи на запальний процес.


Дод.точки доступу:
Пилюк, І.І.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

11.


    Мергель, Т. В.
    Вплив застосування черезшкірного коронарного втручання на перебіг серцевої недостатності у хворих із Q, QS інфарктом міокарда [Текст] / Т. В. Мергель // Архів клінічної медицини : науково-практичний журнал. - 2015. - № 2. - С. 36-39. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ИНФАРКТ МИОКАРДА (осложнения, хирургия)
СЕРДЕЧНАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ СИСТОЛИЧЕСКАЯ (хирургия)
МИОКАРДА РЕПЕРФУЗИЯ (методы)
СТЕНТЫ
Анотація: Резюме. Серцева недостатність у хворих із інфарктом міокарда без проведеної реваскуляції характеризується обтяженим перебігом захворювання, що виявляється погіршенням клінічного стану, зниженням толерантності до фізичного навантаження, суттєвими змінами гемодинаміки, інтенсивнішими проявами міокардіальної ішемії, вираженим ремоделюванням лівого шлуночка, порівняно з особами, яким була виконана ендоваскулярна реперфузія міокарда шляхом стентування інфарктзалежної коронарної артерії. Встановлено, що проведення черезшкірного коронарного втручання сприяє вірогідному підвищенню фракції викиду лівого шлуночка, достовірному зменшенню кінцевого систолічного об'єму, маси міокарда та індексу міокарда лівого шлуночка у порівнянні з хворими без проведеної реваскуляризації. Реперфузійна терапія покращує перебіг післяінфарктного періоду і тому має бути пріоритетним напрямком лікування хворих із гострим інфарктом міокарда.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

12.


    Николюк, А. М.
    Дослідження контрастної чутливості зорового нерва як метод раннього виявлення компресивної оптичної нейропатії [Текст] / А. М. Николюк // Архів клінічної медицини : науково-практичний журнал. - 2015. - № 2. - С. 39-41. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ЗРИТЕЛЬНОГО НЕРВА БОЛЕЗНИ (диагностика)
ЭКЗОФТАЛЬМ (диагностика)
ГЛАЗА КОНТРАСТНАЯ ЧУВСТВИТЕЛЬНОСТЬ
Анотація: Резюме. Вступ. У пацієнтів з набряковоюформою ендокринної офтальмопатії (ЕО) може виникати компресивна оптична нейропатія (КОН) внаслідок здавлення зорового нерва набряклими орбітальними тканинами. Рання діагностика КОН сприятиме своєчасному призначенню лікування та збереженню зорової функцій. Мета - вивчити результати дослідження фізіологічних показників зору у пацієнтів з важкою формою ендокринної офтальмопатії - набряковим екзофтальмом (НЕ). Матеріал і методи. Проведено дослідження зорових функцій та електрофізіологічних показників у 31 пацієнта з початковою стадією набрякового екзофтальму. Пацієнтам проводилась візометрія, периметрія на білий, червоний та зелений кольори, визначались пороги електричної чутливості за фосфеном та контрастної чутливості зорового нерву на комп'ютерному периметрі. Результати. Встановлено, що традиційні методи дослідження зорових функцій - візометрія та периметрія, а також фосфендіагностика електричної чутливості зорового нерва, не виявили статистично достовірних змін показників. В той же час контрастна чутливість сітківки була знижена на 28 очах (45,1%), а її середнє значення в групі склало -1,92+-2,17 dB (p0,05), і було на 592% нижче контрольних даних. Висновки. Використання сучасного методу діагностики контрастної чутливості зорового нерву дозволило встановити діагноз компресивної оптичної нейропатії в ранні терміни захворювання та своєчасно розпочати лікування з метою збереження зорових функцій.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

13.


    Оринчак, М. А.
    Вплив інсулінорезистентності на перебіг вперше діагностованої фібриляції передсердь [Текст] / М. А. Оринчак, М. М. Василечко // Архів клінічної медицини : науково-практичний журнал. - 2015. - № 2. - С. 41-45. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ПРЕДСЕРДИЙ ФИБРИЛЛЯЦИЯ (диагностика, патофизиология)
ИНСУЛИНОРЕЗИСТЕНТНОСТЬ
ЭХОКАРДИОГРАФИЯ (методы)
СЕРДЕЧНЫХ СОКРАЩЕНИЙ ЧАСТОТА
Анотація: Резюме. Мета - оцінити особливості клінічного перебігу фібриляції передсердь (ФП) та кардіо-гемодинаміки у хворих із вперше діагностованою фібриляцією передсердь (ВДФП) залежно від рівня ендогенного інсуліну (ЕІ) в крові. Матеріали і методи. Обстежено 114 хворих (66 чоловіки, 48 жінки; вік: 66+-10 років) із ВДФП. За рівнем ЕІ в крові в умовах перорального глюкозотолерантного тесту (ПГТТ) виділено 3 групи: 1 - 44 хворих із нормальним рівнем ЕІ; 2 - 31 з реактивною гіперінсулінемією (ГІ); 3 - 39 зі спонтанною ГІ. Контроль - 20 практично здорових осіб. Результати. Пароксизмальна та персистуюча ФП частіше реєструється в осіб без інсулінорезистентності, постійна - переважно при ГІ. Ризик тромбоемболій за СНА2DS2-VASc високий у 79 (69,30%) випадках, переважно у хворих з ГІ. Важкість ФП за шкалою ЕНRA I-II класу у 30 (68,18%) випадках (І група), ІІІ-ІV класу - 22 (70,97%) (2 група) та у 30 (76,92%) (3 група). Адренергічний тип ФП при ГІ характеризується зменшенням часових показників варіабельності серцевого ритму (ВСР), зокрема, RMSSD та збільшенням SDANN, що супроводиться збільшенням діаметру лівого передсердя (ЛП) та маси міокарда лівого шлуночка (ММ ЛШ) порівняно із хворими із вагусним та змішаним типами (р0,05). Зберігається систолічна функція ЛШ, хоча клінічно наявні ознаки серцевої недостатності (СН) І-ІІ NYHA. Висновки. При ВДФП з реактивною та спонтанною ГІ частіше формується постійна форма ФП, збільшується ризик тромботичних ускладнень, важкість симптомів, асоційованих з аритмією та СН. Збільшення метричних та об'ємних показників лівих відділів серця супроводжується дисбалансом між симпатичною та парасимпатичною ланками вегетативної нервової системи (ВНС) з формуванням адренергічного типу перебігу ФП.


Дод.точки доступу:
Василечко, М.М.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

14.


    Павленко, О. В.
    Клініко-мікробіологічні аспекти перебігу флегмон обличчя та шиї [Текст] / О. В. Павленко, Р. Ю. Біда // Архів клінічної медицини : науково-практичний журнал. - 2015. - № 2. - С. 46-49. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ИНФЕКЦИЯ ОДОНТОГЕННАЯ (осложнения)
ЛИЦА НОВООБРАЗОВАНИЯ (патофизиология, этиология)
ГОЛОВЫ И ШЕИ НОВООБРАЗОВАНИЯ (патофизиология, этиология)
ФЛЕГМОНА (патофизиология, этиология)
Анотація: Резюме. Гостра одонтогенна інфекція є однією із актуальних проблем сучасної хірургічної стоматології. Останнім часом спостерігається тенденція до зміни інфекційно-етіологічних факторів розвитку цих захворювань. Більшість досліджень виділяють різні періоди різноманітні етіологічні чинники гнійно-запальних процесів м'яких тканин щелепно-лицевої ділянки. На сучасному етапі відзначається розвиток запалення під впливом резидентної флори одонтогенних вогнищ і окремих патогенів, потенційно володіючих вірулентністю, інвазійністю і токсикогенністю. Мікрофлора при запальних процесах м'яких тканин щелепно-лицевої ділянки вивчена достатньо добре. Все частіше виявляються представники умовно-патогенної і облігатної мікрофлори. Паралельно із ростом кількості захворювань, пов'язаних із одонтогенною інфекцією, підвищується і частота незадовільних результатів їх лікування.


Дод.точки доступу:
Біда, Р.Ю.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

15.


    Переяслов, А. А.
    Ультрасонографія з доплерографією у діагностиці некротичного ентероколіту у новонароджених [Текст] / А. А. Переяслов, О. Я. Борис, О. Є. Борова-Галай // Архів клінічної медицини : науково-практичний журнал. - 2015. - № 2. - С. 49-52. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ЭНТЕРОКОЛИТ НЕКРОТИЧЕСКИЙ (диагностика, ультрасонография)
УЛЬТРАСОНОГРАФИЯ ДОППЛЕРОВСКАЯ ЦВЕТОВАЯ (методы)
НОВОРОЖДЕННЫЙ, БОЛЕЗНИ
Анотація: Резюме. Незважаючи на удосконалення ультразвукової апаратури, ультрасонографічне обстеження не набуло широкого розповсюження для діагностики некротичного ентероколіту (НЕК) у новонароджених. Метою дослідження було узагальнення власного досвіду використання ультрасонографії з доплерографією для діагностики НЕК. Робота грунтується на результатах ультрасонографічного обстеження 69 новонароджених із НЕК різного ступеня тяжкості, яке проводили за допомогою апаратів "Алока-600" та "Voluson 730 Pro" (General Electric Healthcare, Австрія), з використанням 5-15 МГц лінійних та конвексних датчиків. У новонароджених із НЕК, за результатами кольорової доплерографії, виявлено три варіанти кровообігу у стінці кишки: незмінений, посилений і відсутній. Незмінений кровотік виявлений у 20,3% дітей з початковими стадіями захворювання. Посилення кровотоку, яке виявлено у 60,9% дітей, проявилось циркулярним характером кровотоку навколо кишки (21,7% дітей), Y-подібним кровотоком у дістальних мезентеріальних і субсерозних судинах (23,2%) і численними паралельними сигналами кольорового доплеру, які характеризували кровообіг у гіперемованих складках слизової оболонки (15,9%). Відсутній кровообіг стверджено у 19 (95%) дітей із ІІІ Б стадією НЕК та 19 (82,6%) - із ІІІ А стадією, при цьому сигнали кольорової доплерографії у стінці кишки не визначались. Чутливість УСГ з доплерографією щодо діагностики тяжкості НЕК, зокрема виявлення некрозу кишки, склала 88,4%, а специфічність - 93,9%. Характер змін у магістральному та інтрамуральному кровоплині чітко залежить від термінів від моменту захворювання та тяжкості перебігу патологічного процесу. За результатами дослідження відмічена чітка кореляційна залежність між показниками пікової систолічної швидкості та індексу резистентності у всіх пацієнтів, незалежно від тяжкості захворювання. Зміни гемодинаміки дистальних судин чітко корелюють зі зниженням або повною відсутністю інтрамурального кровоплину у стінці кишки, що є характерною ознакою для новонароджених із ІІІ Б ступенем захворювання. Ультрасонографія з доплерографією дозволяє виявити некротичні зміни у стінці кишки ще до виникнення перфорації і, відповідно, провести адекватне хірургічне втручання, уникаючи розвитку перитоніту, що покращує результати лікування дітей із некротичним ентероколітом.


Дод.точки доступу:
Борис, О.Я.; Борова-Галай, О.Є.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

16.


    Переяслов, А. А.
    Порівняльний аналіз ультрасонографії та лапароскопії у діагностиці абдомінальної форми крипторхізму [Текст] / А. А. Переяслов, Ю. Р. Доценко // Архів клінічної медицини : науково-практичний журнал. - 2015. - № 2. - С. 52-54. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
КРИПТОРХИЗМ (диагностика, ультрасонография)
УЛЬТРАСОНОГРАФИЯ (методы)
ЛАПАРОСКОПИЯ (методы)
ДЕТИ
Анотація: Резюме. Питання точної доопераційної діагностики яєчка, яке не пальпується, має значення для обрання оптимальної тактики хірургічного лікування дитини з абдомінальним крипторхізмом. Метою роботи було порівняти діагностичну цінність ультрасонографії (УСГ) та лапароскопії у дітей з абдомінальним кріпторхізмом. УСГ проведене у 32 дітей з допомогою апарату Philips HD II XE (Нідерланди) та Voluson 730 Pro (General Electric, Австрія), з використанням 7,5-12 МГц лінійних датчиків. Лапароскопія проведена у 44 пацієнтів з підозрою на абдомінальну форму крипторхізму. При УСГ лише у п'яти (15,6%) дітей з абдомінальною формою крипторхізму до операції вдалося локалізувати яєчко. Натомість, при лапароскопії у 42 (95,5%) пацієнтів дослідження було інформативним і лише у двох (4,5%) дітей вдалось ідентифікувати яєчко або структури сім'яного канатика. Результати нашого дослідження засвідчили перевагу лапароскопії перед ультрасонографією для топічної діагностики розташування яєчка у дітей із абдомінальною формою крипторхізму.


Дод.точки доступу:
Доценко, Ю.Р.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

17.


   
    Терапія набрякового синдрому у хворих з хронічним легеневим серцем [Текст] / В. М. Погорєлов [та ін.] // Архів клінічної медицини : науково-практичний журнал. - 2015. - № 2. - С. 54-57. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ЛЕГОЧНОЕ СЕРДЦЕ (осложнения, терапия)
ОТЕК СЕРДЕЧНОГО ПРОИСХОЖДЕНИЯ (терапия, этиология)
ДИУРЕТИКИ (терапевтическое применение)
АНТИГИПЕРТЕНЗИВНЫЕ СРЕДСТВА (терапевтическое применение)
Анотація: Резюме. 66 хворих хронічним легеневим серцем з набряковим синдромом приймали торасемід, з них 21 хворий додатково получали антагоніст рецепторів ангіотензину ІІ ірбесантан (основна група), вивчались показники гемодинаміки, вентиляційної функції, ренін-ангіотензін-альдостеронової системи, а також динаміку циклічних нуклеотидів і ендотеліну-1. У основній групі хворих, отримавших торасемід з ірбесартаном, були більше виражені позитивні клінічно-лабораторні зміни, спрямовані на набряковий синдром та відновлення функції міокарду хворих хронічним легеневим серцем, ніж у групі порівняння.


Дод.точки доступу:
Погорєлов, В.М.; Брек, В.В.; Коваленко, О.С.; Зайцева, О.В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

18.


    Сухоребська, М. Я.
    Клінічне значення рівня лептину та С-реактивного білка у сироватці крові хворих на остеопороз у поєднанні з абдомінальним ожирінням [Текст] / М. Я. Сухоребська // Архів клінічної медицини : науково-практичний журнал. - 2015. - № 2. - С. 57-62. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ОСТЕОАРТРИТ (кровь, патофизиология, терапия)
ОЖИРЕНИЕ (осложнения)
ЛЕПТИН (кровь)
C-РЕАКТИВНЫЙ БЕЛОК
КВЕРЦЕТИН (терапевтическое применение)
Анотація: Резюме. Мета роботи - оцінити роль лептину та С-реактивного білка (СРБ) у хворих на остеоартроз (ОА) у поєднанні з абдомінальним ожирінням, дослідити зміни даних показників при додаванні до препаратів базової терапії кверцетину та L-аргініну гідрохлорид. Матеріали і методи дослідження. Обстежено 100 хворих на остеоартроз у поєднанні з абдомінальним ожирінням та 20 хворих на ОА без супутньої патології, які перебували на стаціонарному лікуванні у ревматологічному відділенні Івано-Франківської обласної клінічної лікарні. Визначення вмісту лептину проводилося з використанням набору DRG EIA-2395, Лептин (Sandwich) ELISA. Дослідження СРБ проводилося за допомогою діагностикуму латексного для виявлення С-реактивного білка "СРБ - латекс-тест" ТОВ НВЛ "Гранум", м. Харків. При об'єктивному огляді визначали індекс маси тіла (ІМТ). Для визначення клінічного стану опорно-рухового апарату та дослідження ефективності лікування застосовували показники візуальної аналогової шкали (ВАШ). З метою вивчення ефективності запропонованих способів лікування, пацієнти були розподілені на групи: І група - обстежувані перебували на традиційній патогенетичній базовій терапії (БТ); ІІ група - пацієнтам до БТ було додано кверцетин (Корвітин); ІІІ група приймала БТ з додаванням L-аргініну гідрохлорид (Тівортін); IV групу лікували препаратами БТ у комплексі з кверцетином та L-аргініну гідрохлорид. Результати. Отримані результати підтверджують негативний вплив абдомінального ожиріння на перебіг суглобового синдрому у хворих на ОА. Виявили, що у пацієнтів з поєднаною патологією більш виражений больовий синдром, більш глибоке ураження суглобів, істотно збільшується кількість дефігурованих (припухлих суглобів). Це все можна пояснити не тільки збільшенням навантаження на суглоби у зв'язку з надмірною масою тіла у пацієнтів з абдомінальним ожирінням, а й змінами перебігу ОА на патогенетичному рівні. Виявлено позитивний вплив лікування на перебіг ОА поєднаного з абдомінальним ожирінням. Через місяць отриманого лікування у пацієнтів ІІ і ІІІ групи спостерігалась тенденція до зменшення лептина і СРБ та покращення клінчного перебігу ОА з супутнім абдомінальния ожирінням. Найкращі результати спостерігались у пацієнтів IV групи, які на фоні БТ отримували кверцетин та L-аргініну гідрохлорид. Висновки. Визначення рівня лептину та СРБ відіграють важливу роль у пацієнтів з ОА у поєднанні з абдомінальним ожирінням. Включення до традиційної терапії кверцетину та L-аргініну гідрохлорид дозволяє покращити клініко-функціональний стан та зменшити показники системного запалення у хворих з поєднаною патологією.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

19.


   
    Ускладнена трофічна діабетична виразка у старечому віці [Текст] / В. І. Боцюрко [та ін.] // Архів клінічної медицини : науково-практичний журнал. - 2015. - № 2. - С. 63
MeSH-головна:
ДИАБЕТИЧЕСКАЯ СТОПА (терапия, этиология)
ДИАБЕТИЧЕСКИЕ НЕВРОПАТИИ (осложнения)
ПОЖИЛЫЕ 80-ТИ ЛЕТ И СТАРШЕ


Дод.точки доступу:
Боцюрко, В.І.; Пиптюк, О.В.; Доскач, Р.Г.; Горбаль, Б.Г.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

20.


    Ломей, Я. І.
    НПЗП - індуковані гастро- і ентеропатії [Текст] / Я. І. Ломей, В. І. Лудин, Ю. Я. Ломей // Архів клінічної медицини : науково-практичний журнал. - 2015. - № 2. - С. 64-67. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
РЕСПИРАТОРНЫЕ ИНФЕКЦИИ (лекарственная терапия, осложнения)
ПРОТИВОВОСПАЛИТЕЛЬНЫЕ СРЕДСТВА НЕСТЕРОИДНЫЕ (вредные воздействия, терапевтическое применение)
ЖЕЛУДОЧНО-КИШЕЧНЫЕ БОЛЕЗНИ (этиология)
САМОЛЕЧЕНИЕ (вредные воздействия)
Анотація: Резюме. Мета дослідження. Нагадати всім про необхідність дотримуватися в житті та повсякденній діяльності певних встановлених норм і правил поведінки завжди і скрізь. Кожен повинен займатися кваліфіковано своєю справою, постійно вдосконалюючись в ній, особливо в медичній практиці, відповідати за свої дії і вчинки, навіть за поради. Матеріал і методи. Наведено приклад з нашої практичної роботи некваліфікованого застосування (самолікування) хворою К. літнього віку препарату з вмістом парацетамолу в ньому у разовій дозі 650 мг з приводу гострої респіраторнї інфекції. Це привело до розвитку небажаної НПЗП -побічної дії, що ускладнила перебіг захворювання. Результати і обговорення. НПЗП є найбільш часто застосовуваними лікарськими засобами в медичній практиці. Як свідчать літературні джерела, вони досить часто спричиняють виникнення небажаних побічних ускладнень. Серед них найбільш небезпечними і грізними є за своїми наслідками НПЗП -індуковані гастро-, ентеропатії. Наведені механізми розвитку їх. Детально вказано методи і способи превентивної профілактики згаданих ускладнень. Вважається, що в питаннях медицини, політики, погоди розуміється кожен. Для будівництва чи ремонту будинку, як відомо, запрошують майстрів своєї справи. А для лікування захворювання деякі хворі, на свій страх і розсуд, самовільно займаються прийомом медичних препаратів. Це призводить до виникнення небажаних побічних реакцій, які за своєю суттю і негативним впливом переважають первинне захворювання, значно подовжують час одужання. Існують давно встановлені правила прийому лікарських засобів, яких потрібно неухильно дотримуватися. Не варто стріляти з гармати по горобцях, для того є рушниця з дробом, шрапнеллю. Висновки і рекомендації. 1. НПЗП -асоційовані гастро-, ентеропатії складають найбільшу кількість серйозних побічних ефектів фармакотерапії. 2. У більшості випадків ці ускладнення можуть бути попереджені або суттєво зменшені, якщо дотримуватись певних правил прийому НПЗП (напр., застосування інгібіторів протонної помпи та інших гастропротекторів). 3. Не займатися самолікуванням та зловживанням лікарськими засобами, поліпрагмазією в медичній практиці. 4. Проводити відповідну роз'яснювальну, санітарно-просвітню роботу серед широких верств населення щодо звертання за медичною допомогою при перших ознаках захворювання.


Дод.точки доступу:
Лудин, В.І.; Ломей, Ю.Я.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

 1-20    21-33 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)